• 24 Temmuz

  Bakanlığımız Merkez Teşkilatı Personeli İçin CBS Eğitimleri Başlamıştır.

 • Detaylar

  Bakanlığımız Merkez Teşkilatında görevli çalışanlarımız için CBS eğitimleri planlanmış olup eğitimler 22 Temmuz - 11 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

   

  Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı
  uzaktanegitim@csb.gov.tr  0312 410 2739 

 • 19 Temmuz

  Çevre Görevlisi Eğitimleri hk.

 • Detaylar

  Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelikte değişiklik çalışmaları yapılmış olup, Resmi Gazetede yayınlanma aşamasındadır.

  Yeni yönetmelik yayınlanana kadar mevcut yönetmelik yürürlükte olup, çevre mühendisleri için herhangi bir çevre görevlisi mevzuat eğitim çalışması bulunmamaktadır.

 • 18 Temmuz

  Bakanlığımız Merkez Teşkilatı Personeli için CBS Eğitimlerine Başvurular Başlamıştır

 • Detaylar

  Coğrafi Bilgi Sistemleri kullanım kapasitesinin geliştirilmesi ve yürütülen uygulamaların yaygınlaştırılması kapsamında Bakanlığımız Uzaktan Eğitim Portal'ı üzerinden "Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye ve Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye " eğitimleri 22 Temmuz - 11 Ağustos 2019 tarihleri arasında http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir. Temel Seviye Eğitimlerinin tamamlanmasından sonra 2019 Kasım ayında ileri seviye eğitimlerin yapılması planlanmaktadır.

  Kursiyerler söz konusu eğitime 7gün 24saat portal internet adresinden bilgisayar, laptop, notebook ve cep telefonu ile giriş yapabilmesi mümkün olup, eğitimi başarı ile tamamlayanlara e-katılım belgesi verilecektir.

  Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-02b (ArcGIS), Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-01b (NetCAD) şeklindedir. Her iki eğitimde de teorik dersler ortak olarak verilecektir. Kursiyer teorik dersleri tamamladıktan sonra CBS-01b (NetCAD) uygulama dersini tamamladığında "Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini, CBS-02b (ArcGIS) uygulama dersini tamamladığında "Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini" almaya hak kazanacaktır. Kursiyer isteğe bağlı olarak bir uygulama dersini alabileceği gibi her iki uygulama dersini de tamamlayarak e-katılım belgelerini alma hakkına sahiptir.

  Kursiyerlerin eğitim dokümanlarını (pdf) indirme yetkisi bulunmaktadır. Her ünitenin sonunda değerlendirme sınavı yer almaktadır. Sorular 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, kursiyerin bir sonraki üniteye geçebilmesi için en az 60 puan alması gerekmektedir. Geçme notunu alamayan kursiyerin, eğitimi tamamlayabilmesi için ilgili üniteyi tekrar etmesi gerekmektedir. Kursiyer, başarı ile tamamlanan eğitime ait e-katılım belgesini adresinden indirebilecektir.

  Biriminizde bulunan İnsan Kaynakları Müdürlüğünden İK sistemine başvurunuzun işletilmesi gerekmektedir.

  uzaktanegitimbasvuru@csb.gov.tr         uzaktanegitim@csb.gov.tr         0312 410 27 39

 • 16 Temmuz

  Belsis-CAD 3. Grup Eğitimleri Başladı

 • Detaylar

  Coğrafi Bilgi Sistemleri kullanım kapasitesinin geliştirilmesi ve yürütülen uygulamaların yaygınlaştırılması kapsamında, Bakanlığımız Uzaktan Eğitim Portal’ı üzerinden “Belsis-CAD” eğitimi 16-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr web adresinden sağlanacak olup, kursiyerler eğitim tarihleri sürecince 7/24 erişim engeli olmadan işyerinden veya diğer ortamlardan sisteme giriş yapabileceklerdir. Kursiyerlerin eğitime başlama tarihi ve bulunduğu eğitim grubuna ilişkin bilgiler, kurumsal e-posta adreslerine email ve PBS’de kayıtlı cep telefon numaralarına SMS yolu ile bildirilmiştir.

  Eğitim toplam 4 parça videodan oluşmakta, eğitim sırasında veya sonunda herhangi bir sınav yapılmayacak ve katılım belgelesi verilmeyecektir.

  Eğitime başvuruda bulunmuş ancak web sayfasından eğitime ulaşamayanlar uzaktanegitm@csb.gov.tr adresine durumu bildirir eposta atmaları yeterli olacaktır.

   

  EĞİTİM VE YAYIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI
  0312 410 27 39 
  uzaktanegitim@csb.gov.tr

 • 09 Temmuz

  İller Bankası A.Ş. Personeli için CBS (NetCAD- ArcGIS) Eğitimleri

 • Detaylar

  İller Bankası A.Ş. personelinin www.uzaktanegitimcsb.gov.tr adresine entegre çalışmaları tamamlanmış olup, 2 grup halinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye ve Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye eğitimleri (1grup:22.07-18.08/2019 ) (2grup:19.08-15.09/2019) iki grup halinde gerçekleştirilecektir.

  Ücretsiz olan eğitimlere katılım için Biriminizde bulunan İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve/veya Eğitim Müdürlüğüne müracaat yapılması gerekmektedir.

   

  BİLGİ NOTU

  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr internet adresinden hizmet vermekte olup, Biriminiz çalışanları için 2 grup halinde toplam 1.000 personel için "Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye ve Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye" eğitimlerinin yapılması planlanmaktadır. Kursiyerler söz konusu eğitime 7gün 24saat portal internet adresinden bilgisayar, laptop, notebook ve cep telefonu ile giriş yapabilmesi mümkün olup, eğitimi başarı ile tamamlayanlara e-katılım belgesi verilecektir.

  Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-02b (ArcGIS), Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-01b (NetCAD) şeklindedir. Her iki eğitimde de teorik dersler ortak olarak verilecektir.

  Kursiyer teorik dersleri tamamladıktan sonra CBS-01b (NetCAD) uygulama dersini tamamladığında “Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini, CBS-02b (ArcGIS) uygulama dersini tamamladığında “Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini” almaya hak kazanacaktır. Kursiyer isteğe bağlı olarak bir uygulama dersini alabileceği gibi her iki uygulama dersini de tamamlayarak e-katılım belgelerini alma hakkına sahiptir.

  Kursiyerlerin eğitim dokümanlarını (pdf) indirme yetkisi bulunmaktadır. Ek’te her iki ders ve ünite içerikleri belirtilmektedir. Her ünitenin sonunda değerlendirme sınavı yer almaktadır. Sorular 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, kursiyerin bir sonraki üniteye geçebilmesi için en az 60 puan alması gerekmektedir. Geçme notunu alamayan kursiyerin, eğitimi tamamlayabilmesi için ilgili üniteyi tekrar etmesi gerekmektedir. Kursiyer, başarı ile tamamlanan eğitime ait e-katılım belgesini http://uzaktanegitimcsb.gov.tr  adresinden indirebilecektir.

   

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı
  0312 410 27 39 - uzaktanegitimbasvuru@csb.gov.tr