• 16 Temmuz

  Belsis-CAD 3. Grup Eğitimleri Başladı

 • Detaylar

  Coğrafi Bilgi Sistemleri kullanım kapasitesinin geliştirilmesi ve yürütülen uygulamaların yaygınlaştırılması kapsamında, Bakanlığımız Uzaktan Eğitim Portal’ı üzerinden “Belsis-CAD” eğitimi 16-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr web adresinden sağlanacak olup, kursiyerler eğitim tarihleri sürecince 7/24 erişim engeli olmadan işyerinden veya diğer ortamlardan sisteme giriş yapabileceklerdir. Kursiyerlerin eğitime başlama tarihi ve bulunduğu eğitim grubuna ilişkin bilgiler, kurumsal e-posta adreslerine email ve PBS’de kayıtlı cep telefon numaralarına SMS yolu ile bildirilmiştir.

  Eğitim toplam 4 parça videodan oluşmakta, eğitim sırasında veya sonunda herhangi bir sınav yapılmayacak ve katılım belgelesi verilmeyecektir.

  Eğitime başvuruda bulunmuş ancak web sayfasından eğitime ulaşamayanlar uzaktanegitm@csb.gov.tr adresine durumu bildirir eposta atmaları yeterli olacaktır.

   

  EĞİTİM VE YAYIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI
  0312 410 27 39 
  uzaktanegitim@csb.gov.tr

 • 09 Temmuz

  İller Bankası A.Ş. Personeli için CBS (NetCAD- ArcGIS) Eğitimleri

 • Detaylar

  İller Bankası A.Ş. personelinin www.uzaktanegitimcsb.gov.tr adresine entegre çalışmaları tamamlanmış olup, 2 grup halinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye ve Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye eğitimleri (1grup:22.07-18.08/2019 ) (2grup:19.08-15.09/2019) iki grup halinde gerçekleştirilecektir.

  Ücretsiz olan eğitimlere katılım için Biriminizde bulunan İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve/veya Eğitim Müdürlüğüne müracaat yapılması gerekmektedir.

   

  BİLGİ NOTU

  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr internet adresinden hizmet vermekte olup, Biriminiz çalışanları için 2 grup halinde toplam 1.000 personel için "Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye ve Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye" eğitimlerinin yapılması planlanmaktadır. Kursiyerler söz konusu eğitime 7gün 24saat portal internet adresinden bilgisayar, laptop, notebook ve cep telefonu ile giriş yapabilmesi mümkün olup, eğitimi başarı ile tamamlayanlara e-katılım belgesi verilecektir.

  Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-02b (ArcGIS), Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi; 3 ders teorik (CBS-01a, CBS-02a, CBS-03a) 1 ders uygulama CBS-01b (NetCAD) şeklindedir. Her iki eğitimde de teorik dersler ortak olarak verilecektir.

  Kursiyer teorik dersleri tamamladıktan sonra CBS-01b (NetCAD) uygulama dersini tamamladığında “Bilgisayar Destekli Haritalama Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini, CBS-02b (ArcGIS) uygulama dersini tamamladığında “Coğrafi Bilgi Sistemleri Temel Seviye Eğitimi E- Katılım Belgesini” almaya hak kazanacaktır. Kursiyer isteğe bağlı olarak bir uygulama dersini alabileceği gibi her iki uygulama dersini de tamamlayarak e-katılım belgelerini alma hakkına sahiptir.

  Kursiyerlerin eğitim dokümanlarını (pdf) indirme yetkisi bulunmaktadır. Ek’te her iki ders ve ünite içerikleri belirtilmektedir. Her ünitenin sonunda değerlendirme sınavı yer almaktadır. Sorular 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, kursiyerin bir sonraki üniteye geçebilmesi için en az 60 puan alması gerekmektedir. Geçme notunu alamayan kursiyerin, eğitimi tamamlayabilmesi için ilgili üniteyi tekrar etmesi gerekmektedir. Kursiyer, başarı ile tamamlanan eğitime ait e-katılım belgesini http://uzaktanegitimcsb.gov.tr  adresinden indirebilecektir.

   

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı
  0312 410 27 39 - uzaktanegitimbasvuru@csb.gov.tr

 • 04 Temmuz

  Coğrafi Bilgi Sistemleri (Belsis-CAD) Eğitimi 3. Grup Eğitim Başvuruları Başladı

 • Detaylar

  Coğrafi Bilgi Sistemleri kullanım kapasitesinin geliştirilmesi ve yürütülen uygulamaların yaygınlaştırılması kapsamında, Bakanlığımız Uzaktan Eğitim Portal’ı üzerinden Coğrafi Bilgi Sistemleri (Belsis) Eğitimi 3. grup 16-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitime başvurular birimlerde bulunan İnsan Kaynakları Müdürlüğü aracılığıyla İnsan Kaynakları modülüne işlenmelidir.
  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr web adresinden sağlanacak olup, kursiyerlerin erişim sağlayabilmeleri için Bakanlığımız İnsan Kaynakları Uygulaması olan http://pbs.csb.gov.tr adresindeki "kurumsal eposta", "cep telefonu1" bilgilerinin güncel olması zorunludur. Kursiyerler http://pbs.csb.gov.tr internet adresindeki bilgilerini 12.07.2019 saat 15.00 a kadar güncellemeleri gerekmektedir.
   
  Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı

 • 13 Mayıs

  BelSis-CAD eğitimleri tamamlandı

 • Detaylar

  Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışmakta olan personelimize, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bilgisayar Destekli Haritalama iş ve işlemlerinde kullanılmakta olan BelSis-CAD program eğitimini 19-25 Nisan tarihleri arasında örgün öğretim, 6-9 Mayıs tarihleri arasında uzaktan eğitim (sanal sınıf) uygulaması ile gerçekleştirmiştir.

  Kursiyerlere BelSis-CAD programı ile ilgili; masaüstü GIS yazılımı, harita modülü, planlama modülü, imar modülü ve e-Devlet modülü eğitimleri verilmiştir.

  Örgün ve uzaktan eğitim sırasında eğitim içerikleri dijitalleştirilerek http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresine yüklenmiş olup, 20 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Bakanlığımız personelinin erişimine sunulacaktır.

 • 02 Mayıs

  Coğrafi Bilgi Sistemleri (BelSİS-CAD) Eğitimi

 • Detaylar

  Coğrafi Bilgi Sistemleri kullanım kapasitesinin geliştirilmesi ve yürütülen uygulamaların yaygınlaştırılması kapsamında, Bakanlığımız Uzaktan Eğitim Portal’ı üzerinden “Coğrafi Bilgi Sistemleri (BelSİS)” Eğitimi 06-09 Mayıs 2019 tarihleri arasında 8 grup halinde gerçekleştirilecektir.

  Kursiyerlerin hangi grupta yer aldıkları EK1 de belirtilmiş olup, alınan Makam Olur’u gereği gruplar arasında değişim kesinlikle yapılmayacaktır.

  Uzaktan eğitime erişim http://uzaktanegitimcsb.gov.tr web adresinden sağlanacak olup, kursiyerler Ek1 de belirtilen gün ve saatte uygulama içerisinde yer alan SANAL SINIF bölümünde hazır bulunmaları gerekmektedir.

  Kursiyerlerin uygulamaya http://uzaktanegitimcsb.gov.tr internet adresinden erişim sağlayabilmeleri için Bakanlığımız İnsan Kaynakları Uygulaması olan http://pbs.csb.gov.tr  adresindeki eposta, cep telefonu1 bilgilerinin güncel olması zorunludur. Kursiyerler http://pbs.csb.gov.tr  internet adresindeki bilgilerini 03.05.2019 saat 12.00 a kadar güncellemeleri gerekmektedir.