• 30 Mayıs

  Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi

 • Detaylar

  ÇEVRE GÖREVLİSİ VİZE YENİLEME EĞİTİMİ

   

  Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.

  > Başvurular 30 Mayıs 2018 – 20 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

  >Eğitimlerin başlangıç tarihleri başvuruların onaylanmasından sonra e-posta ile bildirilecektir.

  >Bu eğitime 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar başvuru yapabileceklerdir.

  >Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaklardır.

  >Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar kendilerine bildirilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

  >Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

  >“Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 200 TL dir.

  Adaylar Eğitim Ücretini, önce  http://uzaktanegitimcsb.gov.tr  adresinden  “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Banka tarafından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

  Vize eğitim ücretinin ödenmesinden sonra başvurular onaylanacaktır.

  > Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. (e-devlet üzerinden doğrulama kodlu mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir.)

  >Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

  > Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

  > Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

  >Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında https://ecbs.cevre.gov.tr/KullaniciIslemleri/Giris e-devlet üzerinden giriş sağlayacak ve  “Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

  ÖNEMLİ NOT:

  1-Bu Eğitim; 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar için yapılacak son eğitimdir. Eğitimde basarisiz olma durumunuzda tekrar basvuruda bulunmak isterseniz yeni bir HATA/ISTEK bildirimi olusturmaniz gerekmektedir.   

  2- Daha önce çevre görevlisi belgesi alan ve belge geçerlik süresi eğitim başvurularının alınmaya başladığı tarihten önce sona erenler bu eğitime katılamayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda, başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.

  3- Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için yazılım portalı üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir.

  4-  Vize Yenileme Eğitimi başvurusu yapıldığı esnada, eğitim süresince, eğitim sonunda yaşanacak her türlü sıkıntı (sistemin referans numarası üretmemesi, yanlış e-posta adresi, iletişim bilgileri, okul bilgileri, UEP kullanıcı adı ve şifre unutulması v.b.) için Uzaktan Eğitim Portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerindeki hata/istek bildirim butonundan başvuru yapılacaktır.  (Hata/istek bildirim butonundan sadece uzaktan eğitim sistemi ile ilgili sorunlar bildirilecektir)

  5-   Uzaktan Eğitim Portalı’nın eğitim ücreti için referans numarası üretmemesi durumunda adayların öncelikle Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi(MERNİS) üzerinden adres bilgilerini kontrol ederek gerekirse güncelleme yapmaları gerekmektedir. Adres bilgilerinin hatalı veya eksik olması durumunda portal tarafından referans numarası üretilememektedir.

  Sorumlu Personel

  Unvanı

  Telefon

  e-posta

  Pelin BAŞARISOY

  Çevre ve Şehircilik Uzmanı

  410 19 85

  pelin.basarisoy@csb.gov.tr

  Ali ÇEVİK

  Şehir Plancısı

  410 19 95

  ali.cevik@csb.gov.tr

  Şaban TAMDEMİR

  Mühendis

  410 18 64

  saban.tamdemir@csb.gov.tr

  Hakan YEŞİL

  Mühendis

  410 19 73

  hakan.yesil@csb.gov.tr

  Ömer ULUTAŞ

  Çevre Mühendisi

  410 18 59

  Omer.ulutas@csb.gov.tr

 • 25 Mayıs

  Eğitim Zamanı

 • Detaylar

  Eğitimler grup grup açılmaktadır. Bulunduğunuz gruba eğitim atandığında mail ve sms yoluyla gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen konuyla ilgili HATA/İSTEK BİLDİRİMİ'nde bulunmayınız.

 • 07 Mayıs

  Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başvurusu

 • Detaylar

   ► 07-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi başvuruları alınacaktır.

  Eğitime başlangıç tarihleri başvuruların alınmasını müteakiben e-posta ile bildirilecektir.

  ►Bu eğitime ilk defa çevre görevlisi belgesi almak isteyen çevre mühendisliği bölümü mezunları ve çevre mühendisliğinde lisansüstü eğitim almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Belirtilen meslek grubu dışında olanlar başvuru yapamayacaktır.

  ► Daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar bu eğitime katılmayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.

  ► İzin lisans sistemi üzerinde belgesi iptal edilmiş Çevre Mühendisi olanlar da bu eğitime katılacaklardır.

  ►Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.

  ►Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

  ►Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

  ►“Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankasından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

  ► Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. (e-devlet üzerinden doğrulama kodlu mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir.)

  ►Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

  ► Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

  ► Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

  ►Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için 15.05.2018 tarihinden sonra Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında (http://ced.csb.gov.tr/) duyurusu yapılacak olan  yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturarak giriş sağlayacak ve  “Çevre Görevlisi Belge Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

  Not: Başvurular kontenjanla sınırlıdır.

   

  İletişim e-mail adresi: cevregorevlisi@csb.gov.tr

 • 15 Haziran

  Referans Numarası Hakkında

 • Detaylar

  Referans numarası sisteme kayıt olup, eğitime başvurduktan sonra otomatik olarak verilmektedir . Eğitime başvurmadan referans numarası verilmemektedir . 

  1